Ексклюзиви
середа, 04 вересня 2019 08:21

Від страти випадково вціліли лише 15 людей

Від страти випадково вціліли лише 15 людей
Нацисти знищили все єврейське населення міста Бердичів. Фото: https://conf.ztu.edu

Масовий розстріл єврейського населення в Бердичеві відбувся 4 вересня 1941 року. Німці знищили 1303 євреїв, а в Проскурові вбито понад 800 мешканців.

Основним об'єктом нацистського терору на території Житомирської області було єврейське населення. За радянським переписом 1939 р. тут проживало 125 тис. осіб. У перші місяці німецької окупації округу услід за передовими частинами вермахту прибули спеціальні підрозділи СС, поліції та СС. До 22 серпня 1941 року все єврейське населення Бердичева було переселене в гетто.

Загалом у 1941–1943 роках на території Житомирської області було знищено понад 55 тис. євреїв. Але за даними американської дослідниці Венді Лауер німці та місцеві колаборанти вбили на території генерального округу "Житомир" до 180 тис. євреїв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За день нацисти знищили 9 тисяч євреїв

Останнє масове виселення євреїв з бердичівського гетто з метою розстрілу відбулося 29-30 жовтня 1941 року. Врятуватися вдалося лише тим, хто попередньо втік з території гетто. Євреїв зігнали до підвалу місцевого музею, який розташовувався в приміщенні костелу Босих кармелітів, вивели в західну частину міста і розстріляли. Кількість загиблих цього разу налічувала біля 2 тисяч. Тих євреїв, яким вдалося утекти з гетто, згодом виловили і розстріляли поодинці на Червоній горі. Німці стратили двадцятитисячне єврейське населення Бердичева та сусідніх містечок. Випадково уціліло лише 10-15 чоловік.

1 травня 1943 року німецькі нацисти вчинили масове вбивство 9 тис. євреїв з гетто міста Броди на Львівщині.

Зараз ви читаєте новину «Від страти випадково вціліли лише 15 людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути