
Розпорядження про глушіння радіостанцій "Голос Америки", "Бі-Бі-Сі", "Німецька хвиля" вийшло 20 серпня 1980-го в УРСР. Рішення прийняло Міністерство зв'язку республіки на чолі з Миколою Тализіним.
Радянська пропаганда долучила радіостанції до "Ворожих голосів" - забивали народу голову "брехнею та наклепами про СРСР". Для припинення їх діяльності використовували шумотрони - генератори перешкод, які установлювали на спеціальних баштах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді готують закон про заборону телемостів із окупантами
Усі радіостанції у часи "Холодної війни" вважалися провідними ЗМІ - передавали новини та вільну інформацію про життя в СРСР та у всьому світі. Мовлення українською зазвичай було на коротких хвилях. З новин люди могли почути про справжнє життя на заході, яке в СРСР приховували десятками років. Також відмінні з офіційною версією оцінки світових подій. "Вільнодумство" становило загрозу Комуністичній партії в СРСР. Саме це й стало основною причиною закриття радіостанцій.
Духовний лідер Ірану аятолла Хомейні заборонив слухати іноземну музику 23 липня 1979-го. Рішення прийняли "у зв'язку з тим, що це розбещує молодь". Того дня музика перестала звучати на іранському радіо та телебаченні.
"Західна музика нічим не відрізняється від опіуму, вона притупляє почуття людей, які її слухають, робить їхній розум бездіяльним", - зазначив духовний лідер.
Також аятолла закликав населення не боятись бути старомодними. Наголосив, що це невелика ціна за незалежність країни.
Коментарі