В історичному комплексі Помпеї під Неаполем стався новий обвал. Цього разу мова йде про стародавню стіну, яка особливої ??художньої цінності не становить.
Як повідомляють місцеві ЗМІ, інцидент стався в закритій для туристів зоні, де ведуться реставраційні роботи.
Стародавня стіна, яка нараховує дві тисячі років, вистояла при виверженні Везувію в 79 році н. е., яке погубило стародавнє місто, але не витримала злив, що накрили південь Апеннін. Це вже не перший подібний випадок в одному з найзнаменитіших археологічних музеїв під відкритим небом, передає ІТАР-ТАРС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через проливні дощі обвалилася стіна в Помпеях
Спочатку серйозне обвалення відбулося в жовтні 2010 року також з причини сильних дощів. У підсумку значно постраждали спочатку так званий "Будинок гладіаторів", а потім "Будинок мораліста". Тоді це привернуло увагу світової громадськості і міжнародних інститутів зі збереження культурної спадщини. ЮНЕСКО направила своїх фахівців для оцінки стану Помпеїв, а італійську владу звинувачували в нездатності підтримувати пам'ятки історії. В результаті була підписана угода про проведення реставраційних робіт вартістю 105 мільйонів євро за рахунок фінансування з фондів ЄС.
Повністю поховане під шаром лави і попелу місто було вперше виявлене в 1592 році. Табличка з написом "Помпеї" була знайдена лише через майже 100 років - 1689 року, але тоді подумали, щоце руїни вілли полководця і видного політичного діяча Помпея Великого (106-48 р. до н. е.). З середини минулого століття в музеї-заповіднику ведуться в основному роботи з підтримки та реставрації. На даний час з-під "товщі століть" вдалося "витягти" близько 80% всієї території стародавнього міста.
Щорічно цей унікальний музейний комплекс відвідують до двох мідбйонів туристів. Помпеї часто страждають від дій вандалів і "мисливців за старовиною", які відколюють фрески у віддалених куточках міста. Більшість найбільш цінних експонатів, що свідчать про життя і побут мешканців Помпеїв, були перевезені в Національний археологічний музей Неаполя.
Коментарі