понеділок, 26 травня 2014 18:00

В Лондоні знайшли найдавніші залишки доісторичної 12-метрової пастки для риб кам'яного періоду

Нові археологічні знахідки можуть виявитися самими давніми з тих, які будь-коли робили в британській столиці.

У південній частині Лондону виявлені знаряддя з кремнію епохи палеоліту, мезоліту і бронзового століття, повідомила Кася Ольховська, старший археолог з Музею археології Лондона.

Автор: museumoflondonarchaeology.org.uk
  Палеолітичне знаряддя з Лондона
Палеолітичне знаряддя з Лондона

Окрім кремнієвих знарядь, в зоні майбутнього будівництва знайшли залишки доісторичної 12-метрової пастки для риб і сліди багать. Знахідки були зроблені в ході дослідницьких робіт: у цій частини Лондону незабаром зведуть нове посольство США.

Раніше в місці виявлення знарядь були острови, оточені болотами і річкою. Острови були чималими і сухими, щоб там могли жити люди, а околиці – хорошими мисливськими угіддями.

Стоянки кам'яного століття в Лондоні рідкісні через те, що їх важко виявити, а також через забудови, говорить Кася Ольховська. "Те, що ми знайшли, може бути найбільш ранніми археологічними матеріалами з Лондону, відомими сьогодні", – відзначила археолог. 

За її словами, далі артефакти детально вивчатимуть, щоб підтвердити їх вік. Зокрема, аналізуватиметься форма знарядь, їх розміри, техніка виготовлення. Знахідки також порівнюватимуть із артефактами з інших стоянок.

Зараз ви читаєте новину «В Лондоні знайшли найдавніші залишки доісторичної 12-метрової пастки для риб кам'яного періоду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути