Учені встановили, що конструкцію із черепів мамонтів, якій 20 тис. років первісні люди використовували для зберігання продуктів. Її виявили у Росії неподалік селища Костенки. Подібні споруди зустрічаються по всій Східній Європі.
Раніше вважали, що їх використовували як будинки, з метою укриття від холоду. Тоді у більшій частині Північної Америки та Європи панував льодовиковий період. Нині теорію щодо сховани відхилили, передає "Вокруг Света".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, яким був рівень Світового океану 125 тисяч років тому
Споруду на стоянці Костенки 11 побудували з 51 щелепи та 64 черепів мамонтів. Кістки утворюють суцільне коло, яке не має чіткого входу. Навколо конструкції знаходяться чисельні великі ями що, імовірно, використовувалися для зберігання їжі та деревини. Аналіз залишків у них довів наявність спаленої деревини, кісток, рослин та різноманітного насіння. Житлове призначення споруди виключають і тому, що при побудові на деяких кістках збереглися би залишки жиру та хрящі, що могло привабити хижаків.
Вчені зазначають, що Костенки 11 не використовували у якості постійного житла. Тут проживали протягом короткого періоду, що викликає подив. Адже люди витратили багато часу та енергії на побудову конструкції. На їх думку мамонти та люди могли приходити у цей район масово, через наявність природнього джерела питної води.
Археологи знайшли пастки для мамонтів неподалік Мехіко, Мексика. Первісну палеолітичну стоянку Тультепек II виявили ще в березні 2019-го, але дослідження тривають досі.
Дві штучні пастки віком майже 15 тис. років створили з вертакальних стін глибиною 1,7 м і діаметром в 25 м. На їхньому місці знайшли понад 800 кісток, що належали 14 мамонтам.
Коментарі