Археологи знайшли пастки для мамонтів неподалік Мехіко, Мексика. Первісну палеолітичну стоянку Тультепек II виявили ще в березні 2019-го, але дослідження тривають досі.
Дві штучні пастки віком майже 15 тис. років створили з вертакальних стін глибиною 1,7 м і діаметром в 25 м. На їхньому місці знайшли понад 800 кісток, що належали 14 мамонтам. Кістки 8 знайшли в південно-західному куті ділянки, тоді як залишки 6 інших – на північ від неї, повідомляє Урядовий кур'єр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені з'ясували причину загибелі останніх мамонтів на Землі
Імовірно, тварин заганяли до обриву, з якого вони падали, згодом їх добавили. Але вчені ще працюють над розгадкою таємниці.
"Це дві штучні пастки для мамонтів. Це переломний момент не тільки в історії Мексики, але і всього світу, тому що більше ніде на планеті не було виявлено подібних пасток", – каже археолог Луїс Кордова.
Знайшли крихітні кам'яні леза, якими давні люди різали тварин. Інструменти знайшли на Близькому Сході. Їм від 300 до 500 тис. років. Крихітні кремнієві інструменти зробили представники Ашельської культури. Вони використовувалися на стадіях процесу обробки м'яса. З їхньою допомогою добували кістковий мозок і різали сухожилля.
Коментарі