Ексклюзиви
Субота, 23 квітня 2016 10:14

Унікальні артефакти Пшеворської культури знайшли плугарі біля Івано-Франківська

Унікальні артефакти Пшеворської культури знайшли плугарі біля Івано-Франківська

Поблизу села Підпечери, що в Тисменицькому районі на Івано-Франківщині, археологи виявили унікальну знахідку - поховальний комплекс часів Пшеворської культури. Артефактам понад 1,5 тисячі років.

"Знахідку виявили місцеві землероби. Коли орали поле, випадково плугом трактора зачепили урну. Хлопці доволі молоді, зрозуміли, що натрапили на щось історичне, захотіли аби знайдене було доступне науці. Зателефонували мені", - розповідає Сергій Адамович, професор кафедри теорії та історії держави і права Прикарпатського національного університету.

Вже на місці фахівці оглянули урну. У ній на дні виявили прах спаленої людини, зламаний меч та спис, монети, черняхівську фібула та зґарди.

"Припускаємо, що знахідка відноситься до часу Пшеворської культури. Залізний меч - зігнутий. За таким обрядом ховали пшеворці воїнів. Спалювали прах, а потім поруч ламали меч та спис, з яким воював воїн. Все закопували в яму, це було безкурганне поховання", - каже Ігор Кочкін, старший викладач кафедри етнології та археології.
Наразі знайдені артефакти передали спеціалістам реставраторам. Предмети потребують чищення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Перу виявили стародавню мумію

"Шукаємо також мецената, який би взяв на себе витрати реставрації. Після того як артефакти будуть приведені до ладу, їх слід буде законсервувати і лише тоді виставляти для огляду в музеях. Пшеворська культура вкрай рідко зустрічається на теренах Івано-Франківщини. Здебільшого фрагменти того часу, знаходять на території Чернівецької області", - каже професор.
Сліди представників Пшеворської культури на території сучасної Івано-Франківщини, Львівщини, Чернівеччини фіксували в 4-5 столітті нашої ери.

Зараз ви читаєте новину «Унікальні артефакти Пшеворської культури знайшли плугарі біля Івано-Франківська». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1247
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути