Ексклюзиви
Неділя, 19 серпня 2018 14:05

Український храм відмовився від Московського патріархату

Український храм відмовився від Московського патріархату
Храм святих Петра і Павла у Львові Фото: twitter.com/history_ukraine

Храм святих Петра і Павла у Львові першим в Україні вийшов з підпорядкування Російській Православній Церкві 19 серпня 1989 року. Храм оголосив себе частиною Української Автокефальної Православної Церкви.

Під час літургії протоієрей Володимир Ярема зачитав звернення Комітету з Відродження УАПЦ. У ньому пропонувалося створити регіональні комітети з відродження УАПЦ. Священики мали зібрати парафіяльні збори і прийняти рішенням про свою відмову від послуху Московському патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що Україні дасть помісна церква

Храм мав повідомити комітети про свою вірність Українській Православній Церкві. Поява й перші успіхи "альтернативної" – Української Автокефальної Православної Церкви наприкінці 1980-х стали шоком для духовенства РПЦ. Велика частина вірян відмовились підкорятися Москві.

Протягом 1988-1992 років РПЦ втратила практично всі свої парафії у Галичині й була істотно обмежена в інших областях. За 30 останніх років це була найбільша поразка цієї церкви.

Всеукраїнський православний собор у Києві 6 червня 1990 року проголосив патріархат Української автокефальної православної церкви. Обрали патріархом Мстислава Скрипника - племінника і колишнього ад'ютанта головного отамана УНР Симона Петлюри.

Соборні ухвали вимагали від уряду Радянського Союзу і України повернути майно УАПЦ. Прийняли ухвалу про відродження духовних cемінарій у Києві, Львові, Івано-Франківську, регентсько-дяківської школи у Львові та відкриття Духовної академії у Києві.

Зараз ви читаєте новину «Український храм відмовився від Московського патріархату». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1141
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути