Середа, 08 квітня 2020 11:51

Український фільм став популярним за кордоном

Український фільм став популярним за кордоном
У Харкові відбулась прем'єра "Землі" Довженка. Фото: "Культура"

8 квітня 1930 року у Харкові відбулась прем'єра фільму Олександра Довженка "Земля".

Стрічка прославляла хліборобську працю українців. Радянські критики почали цькувати Довженка. Казали, що він захищає куркулів та не висвітлює класову боротьбу.

"Радість творчого успіху була жорстоко подавлена страховинним двопідвальним фейлетоном Дем'яна Бєдного під назвою "Философы" в газеті "Известия". Я буквально посивів і постарів за кілька днів. Це була справжня психічна травма. Спочатку я хотів був умерти", - писав режисер у спогадах.

Керівництво Українфільму визнало, що ідейно "Земля" відповідає лінії партії.

На захист режисера став Микола Бажан. Указав, що перехід патріархального селянства до колективістського суспільства обов'язково проходитиме через постійний конфлікт людини та природи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Довженку - орден, Демуцькому - висилка: чому покарали оператора легендарного фільму

Того ж 1930 року фільм зняли із прокату в СРСР. "Земля" набула успіху за кордоном. 1958-го фільм знову дозволили в Радянському Союзі. Це сталося після міжнародного референдуму в Брюсселі. Там "Земля" увійшла до числа 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.

У "Землі" з'явилась перша в радянському художньому кіно оголена сцена. У ній мала зіграти сільська дівчина Марія Мацюня. Батьки не дозволили їй цього. Замість Мацюні грала друга дружина Довженка Юлія Солнцева. Вона зіграла епізод, в якому гола жінка, дізнавшись про смерть чоловіка, в істериці кидається по хаті.

Зараз ви читаєте новину «Український фільм став популярним за кордоном». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода