Ексклюзиви
Субота, 27 листопада 2021 08:20

Українські вчені обрали президента

Українські вчені обрали президента
Вчений Володимир Вернадський зробив великий внесок й у створення Всеукраїнської національної бібліотеки. Фото: Марки СРСР

В Києві 27 листопада 1918-го відбулося перше установче спільне зібрання Української Академії Наук.

Українську академію наук заснували за указом гетьмана Павла Скоропадського. На зібранні вісім академіків обрали президентом академії Володимира Вернадського, секретарем - Агатангела Кримського. У ці роки Володимир Вернадський зробив великий внесок й у створення Всеукраїнської національної бібліотеки.

Затвердили перші три відділи академії - історико-філологічний, фізико-математичний і соціальних наук. Вони охоплювали 3 інститути,15 комісій і національну бібліотеку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрили інститут шляхетних дівчат

Видання академії повинні були друкуватися українською мовою. Дійсними членами УАН могли бути громадяни Української Держави та українські вчені з Австро-Угорщини. Гетьманський уряд виділив кошти для організації перших науково-дослідних кафедр, інститутів та інших установ академії.

Більшовицький уряд УРСР підтвердив заснування УАН, визначивши її структуру і фінанси. Проте, 1921-говідбулося перше скорочення наукових співробітників. На початок 1941-го у складі АН УРСР існувало 26 інститутів.

7 жовтня 2020-го загальні збори НАН України обрала президентом Анатолія Загороднього, віддавши йому 426 голосів.

Британську антарктичну станцію "Фарадей" передали 6 лютого 1996-го українським полярникам за символічну ціну в один фунт стерлінгів в обмін на інформацію з кліматичних досліджень. Українці станцію перейменували в "Академік Вернадський" на честь вченого.

Зараз ви читаєте новину «Українські вчені обрали президента». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 235
Голосування Чи готуєте “тривожну валізку” у разі можливого нападу Росії на Україну?
  • Так, вже склали потрібні речі
  • Зберу, коли загроза буде більш очевидною
  • Ні, це нагнітання паніки
  • Мені до цього байдуже
Переглянути