Карлики, останки яких були знайдені на території індонезійського острова Флорес, могли співіснувати з людьми сучасного типу.
Про це свідчить знахідка стоянки в печері гоббітів. Останні їх представники жили на острові Флорес приблизно 50 тис. років тому, саме тоді, коли в Індонезії з'явилися перші сучасні люди. Повідомляє Planet Today.
"Теоретично, гоббіти і Homo sapiens могли сидіти біля одного багаття в печері Лянг-Буа", — говорить співробітник австралійського Університету Воллонгонга, Майкл Морвуд.
Перші останки стародавніх людей, чий зріст не перевищував 1 метра, були виявлені в 2003 році, в печері Лянг-Буа. З тих пір вчені намагаються з'ясувати, чи були карлики окремим еволюційним видом, або це всього лише Homo sapiens з вадами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Литві знайшли місце нацистських злочинів
Згідно з останніми дослідженнями, гоббіти або Homo floresiensis, з'явилися на острові Флорес приблизно 700 тис. років тому і були все-таки окремим видом людей.
Нагадуємо, що в Північній Шотландії археологи виявили скарб із понад 100 срібних виробів – монет, брошок і браслетів, вироблених в часи Римської імперії.