Нове дослідження Туринської плащаниці підтвердило справжність залишених на ній слідів крові.
Як відомо, Туринська плащаниця є шматком тканини, в яку було загорнуто тіло Христа після його смерті. Питання про справжність артефакту більше ста років не дає спокою ученим. Одні вважають, що в тканину дійсно загорнули мертву людину. Інші називають сліди крові середньовічною містифікацією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли 14 римських поховань
"За допомогою електронних мікроскопів і ширококутних рентгенівських мікроскопів ми виконали атомно-силову мікроскопію. Завдяки цьому, ми вперше вивчили наномасштабні властивості деревного волокна, взятого з Туринської плащаниці", – розповів керівник дослідження Ельвіо Карліно, професор Інституту кристалографії в Барі.
Учені з'ясували, що тканина Плащаниці містить наночастинки креатиніну з елементами пошкодженого мінералу ферігідриту, властивого ферритину – білку, за допомогою якого в організмі запасається залізо.
Цей факт доводить, що "своєрідна структура, розмір і розподіл наночастинок не можуть бути артефактами, нанесеними протягом століть на тканину Плащаниці", пише сайт glavnoe.ua.
У селі Гопчиця Погребищенського району Вінниччини знайшли розписи Свято-Троїцької церкви, яку зруйнували у 1930-х роках. Дерев'яну церкву на честь Пресвятої Трійці збудували на кошти поміщика Різніча Івана Стефановича у 1855 році.
Коментарі