Британські археологи виявили сотні табличок з написами часів римського Лондона.
Дослідники з музею археології Лондона виявили більше 400 дерев'яних табличок під час розкопок у діловому районі міста. Знахідка являється найдавнішим рукописним документом серед коли-небудь знайдених у Британії. Артефакт дає уявлення про ранню історію торговельного Лондона. Повідомляє Mashable.
Римляни заснували Лондон після їх вторгнення в Британію у 43 р. н.е. Пізніше поселення було зруйноване під час кельтського повстання під керівництвом короля Боудика у 61 р. н. е., але швидко відновлене. Документи оповідають, що після декількох років по заснуванню Лондона, місто вже було успішним торговельним центром. У документах згадується про постачання пива, продуктів харчування та офіційні накази.
На одній з дощечок зазначена дата 57 р. н.е, що робить її найдавнішою серед відомих рукописних матеріалів. У документі йдеться про обіцянку одного раба віддати 105 денаріїв. Дерев'яні таблички зберігалися у болоті Уолбруку.
"Вода зберігає від окиснення, яке викликає розпад," - говорить Софі Джексон. "Болота Уолбрука, як попіл Помпеї, допомогли зберегти артефакти," - додає дослідниця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі відреставрують власну Ейфелеву вежу
У часи Римської імперії, дощечки обробляли воском, а слова писали пером. Віск не зберігся, але написи, що глибоко вкарбувалися у дерево, можливо прочитати.
Нагадуємо, у 2017-му році підземний музей на Поштовій площі може прийняти перших відвідувачів.