
Легіон Українських січових стрільців створили у Львові 6 серпня 1914 року. Став окремим українським добровольчим формуванням у складі австро-угорської армії часів Першої світової.
Питання про його створення перед австрійським командуванням поставила міжпартійна організація "Головна Українська Рада". Отримавши схвалу, вона звернулася до українського народу із закликом вступати в лави УСС. На нього відгукнулися 28 тис. добровольців.
Збори мали відбутися у Стрию, однак через важкі бої в Галичині дістатися міста змогли лише 10 тис. осіб. Налякані кількістю і маючи сумніви щодо лояльності, австрійці й поляки дозволили сформувати легіон лише з 2,5 тис. осіб, яких поділили на 10 сотень по 250 стрільців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опублікували невідомі фото січових стрільців
Основу формування склали переважно вихідці з довоєнних спортивно-патріотичних товариств "Січ", "Пласт", "Сокіл", молодь. Вони виправили текст присяги Австро-Угорщині й присягнули українському народу. За хоругву обрали прапор підрозділу "Січі" з Ясениці-Сільної із зображенням Богдана Хмельницького.
Після недовгого вишколу Січові стрільці боронили від росіян карпатські перевали, брали участь у боях під Галичем, Завадовим, Болеховим і Семиківцями. 1917 року стали учасниками Української революції в Наддніпрянщині, потім їх перекинули на Буковину, де боролися із поляками. Згодом легіон увійшов до складу Української галицької армії.
Австро-Угорщина оголосила війну Сербії 28 липня 1914-го. На боці Сербії виступили країни Антанти, Австро-Угорщину підтримала Німеччина. Почалася Перша світова війна. Значна територія України опинилась у прифронтовій смузі, а в Королівстві Галичини та Володимирії, Герцогстві Буковина, Прикарпатті розгорнулися бойові дії. Україна стала центром територіальних зазіхань із боку Російської та Австро-Угорської імперій.
Коментарі