субота, 20 липня 2019 09:10

У першому мультику показали стрибаючу дівчинку

У першому мультику показали стрибаючу дівчинку
Еміля Рейно вважають засновником мультиплікації Фото: wikipedia

20 липня 1877 року французький інженер Еміль Рейно створив та представив людям праксиноскоп - апарат, яким робили перші мультики. Патент на винахід отримав 30 серпня того ж року.

Прилад складався з відкритого циліндра на внутрішній стороні якого розміщувалась смуга з 8 або 12 однотипних мініатюр. На малюнках змінювалися лише рухи. У центрі апарату розміщувалась дзеркальна призма, число сторін якої відповідало числу мініатюр. При обертанні циліндра кожна мініатюра відбивалася від граней призми, що створювало плавний анімаційний ефект. Прилад мав шалений успіх та приносив радість багатьом дітям. Були й особливо рідкісні моделі приладу призначені для багатих - виготовлені з дерева туя та чорної деревини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Презентували пилосос з ручним приводом

Спочатку споглядати мультиплікацію можна було лише через невелике віконце приладу. Через 2 роки він покращив його за допомогою дерев'яного кожуха з оглядовим вікном, що дозволило транслювати картинки на стіну - це отримало назву "оптичний театр".

Ще пізніше, Рейно замінив циліндр м'якою стрічкою, на якій уже були сотні картинок. Таким чином демонстрація циклічного руху перетворилась на повноцінні мальовані сюжети. Музику для власного театру чоловік писав самотужки.

У студії Disney працюють над зйомками 39 нових серій мультика про пригоди бурундуків Чіпа та Дейла. Кожна серія триватиме сім хвилин – про це повідомили у студії.

Зараз ви читаєте новину «У першому мультику показали стрибаючу дівчинку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути