Ексклюзиви
Пʼятниця, 15 січня 2021 14:26

У мережу виклали раритетні фото українського письменника
4

До ювілею Кримського опублікували його документи
Фото: csamm.archives.gov.ua
До ювілею Кримського опублікували його документи
До ювілею Кримського опублікували його документи
До ювілею Кримського опублікували його документи

До 150-річчя від дня народження сходознавця, письменника, публіциста та перекладача Агатангела Кримського Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України оцифрував його особовий фонд.

"Аксіоми не голосуються" – саме це життєве кредо видатного вченого викладено в документі, який ми також пропонуємо вашій увазі. Це цінне архівне першоджерело – лист Агатангела Кримського до літературознавця Федора Редька про вихід зі складу комісії по редагуванню російсько-українського словника. Лист, датований 4 травня 1941 року, імовірно, став вирішальним. Уже 20 липня 1941 року вчений був заарештований за звинуваченням в антирадянській націоналістичній діяльності й етапом відправлений в Казахстан", - повідомляє архів у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Легше буде сказати, яких мов я не знаю" - 146 років з дня народження Агатангела Кримського

У колекції є світлини сходознавця та його оточення, особисті документи, листування та інші пам'ятки.

Архів доступний за посиланням.

З 12 січня 2021 року в обіг ввели пам'ятну монету НБУ, присвячену Агатангелу Кримському. Монету номіналом 2 грн викарбували з нейзильберу. Тираж - 35 тис. шт. Має масу 12,8 г і входить в категорію "Спеціальний анциркулейтед".

Зараз ви читаєте новину «У мережу виклали раритетні фото українського письменника». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі