Дослідники виявили золоті прикраси, які належали представникам іраномовного кочового племені під назвою саки.
Предмети сакського періоду розташовувалися на території Акмолинської області в Казахстані. Розкопками займалася команда студентів археологічного факультету ЄНУ імені Л.Н. Гумільова. Проектом керував старший викладач із вищевказаного університету Сеграз Сакенов. Повідомляє ONLINE Експрес.
Група фахівців шукала цінні історичні об'єкти в одному урочищі біля села Кенеоткель. Вони випадково натрапили на невелике зимове поховання, у якому знаходилися рештки дівчинки-підлітка. Поруч із дівчиною лежали золоті прикраси стародавніх саків і посудина для поминального обряду.
Серед золота, яке залишили біля голови покійної, археологи виявили позолочені сережки та шпильку з нанизаним на них намистом зі скла. Дослідники повідомили, що кочові племена тієї епохи покривали намисто золотою фольгою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знахідка на Афоні розповіла про полтавчанина
Це перетворює прикраси на унікальну археологічну знахідку. Окрім предметів розкоші на місці поселення, датованого VII століттям до н. е., фахівці розкопали керамічні вироби. Експерти зазначили, що раніше на цих територіях працювали металурги, а землю заселили ще в епоху палеоліту.
Нагадуємо, що південнокорейські археологи під час розкопок стародавньої могили в районі міста Кенджу, на території колишнього королівства Силла, виявили жіночий череп видовженої форми.