У Базиліці святого Адальберта, що в угорському місті Естергом, знайшли 176-річну мідну капсулу з документами про будівництво. Знахідку виявили під час реставрації хреста, встановленого на головному куполі базиліки. Вона була всередині.
Дослідники розповіли, що капсула пошкоджена осколками снарядів, адже собор пережив бомбардування під час Другої світової війни. Утім, документи збереглися добре. У них розповідається історія будівництва з 1822 року, а також зазначені імена священнослужителів і назви приходів, повідомляє Reuters.
Капсулу помістили всередину хреста архієпископ Йосип Копачі й головний архітектор Йожеф Хільд ще 1845 року.
"Архієпископ Копачі знав, що не зможе завершити будівництво за життя, тому хотів залишити всередині відбиток пам'яті будівельників і тієї епохи загалом. Людські руки торкалися документів востаннє 176 років тому. Отже, ми відчули зв'язок із часовою капсулою. На жаль, не знайшли в капсулі монет, щоб заплатити реставраторам за роботу", - з гумором зазначив наглядач скарбниці собору Чаба Торок.
Нині в хресті планують помістити нову капсулу часу для майбутніх поколінь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дізналися, куди за радянської влади із костелу перенесли останки князів
Улітку 2019 року будівельники і студенти натрапили на любовну записку XIX ст. під час ремонтних робіт у старому корпусі Києво-Могилянської академії. У ній цитується відома на той час опера "Діва Дунаю".
Автором опери був австрійським композитор Фердинанд Кауер. Уперше її зіграли в Російській імперії 1803-го.
Коментарі