Понеділок, 06 липня 2020 14:35

У дворі тюрми знайшли єврейські надгробки
4

У Львові знайшли давні надгробки
Фото: "Високий замок"
У Львові знайшли давні надгробки
У Львові знайшли давні надгробки
У Львові знайшли давні надгробки

У дворі "Тюрми на Лонцького" у Львові археологи знайшли єврейські надгробні плити - мацеви.

Надгробки початку XX ст. були під шаром асфальту, передає "Високий замок".

Дослідники планують перевірити, чи немає під надгробками останків.

Директор меморіально-пошукового центру "Доля" Святослав Шеремета повідомив, що після досліджень мацеви віддадуть у музей. Їх показуватимуть в "Тюрмі на Лонцького" або віддадуть на кладовище. У 1950-роки радянська влада нищила цвинтарі. Припускають, що ці надгробки з Янівського кладовища. Їх використали, як бруківку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У військовій частині знайшли давні єврейські надгробки

"Коли почали розкопки у малому дворику, не сподівалися, що усе подвір'я встелене єврейськими надгробними плитами. Вирішили показати цю знахідку громадськості - як справжнє обличчя тоталітарного режиму. Знахідка вкрай важлива для вивчення історії. Це показує, що представники радянського режиму не гребували нічим. Для них нічого не означало не лише людське життя, а й пам'ять загиблих людей", - заявив Шеремета.

У Львові почали впорядкувати уламки єврейських надгробків біля Краківського базару. Фрагменти пам'ятників з кладовища, яке існувало на території базару, звозили на територію позаду пологового будинку на вул. Раппопорта.

Зараз ви читаєте новину «У дворі тюрми знайшли єврейські надгробки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода