Ексклюзиви
Пʼятниця, 26 червня 2020 03:13

У Львові створять сквер з уламками єврейських надгробків
4

У Львові можна подивитись на давні надгробки
Фото: "Бюро спадщини"
У Львові можна подивитись на давні надгробки
У Львові можна подивитись на давні надгробки
У Львові можна подивитись на давні надгробки

У Львові почали впорядкувати уламки єврейських надгробків біля Краківського базару.

Фрагменти пам'ятників з кладовища, яке існувало на території базару, звозили на територію позаду пологового будинку на вул. Раппапорта, повідомляє "Бюро спадщини".

"Разом із волонтерами ми впорядкували цю занедбану територію, на якій знаходиться кілька десятків історичних мацев. Це надгробки могил з стародавнього львівського цвинтаря, який був між сучасними вулицями Раппопорта, Клепарівською, Броварною та Базарною. Після Другої світової війни ці надгробні плити використовували, скажімо, для облаштування доріг. Таким чином вони опинилися на різних вулицях міста", – розповів директор ЛКП "Бюро спадщини" Павло Богайчик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У військовій частині знайшли давні єврейські надгробки

Цвинтар на Клепарові знищили спочатку німецькі окупанти, а пізніше радянська влада. У 1947 році на його території облаштували ринок.

Мацеви знаходять як збережені, так і у вигляді уламків.

У Львові на Book Forum презентували путівник "Тіні єврейського міста". Книжка присвячена історії єврейської спільноти Львова. Путівник написав історик Андрій Козицький.

Зараз ви читаєте новину «У Львові створять сквер з уламками єврейських надгробків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода