Українські науковці отримали можливість працювати у турецьких архівах.
Вони зможуть вивчати документи, які стосуються українсько-турецьких відносин та історії України, з першоджерел, повідомляє Укрінформ.
"Центральний османський архів розкрив нам середньовічні реєстри — "джиз'є", що проливають нове світло на історію населення приазовських степів. Підготовка та отримання томоса полегшила доступ до фондів Вселенського Патріархату з рідкісними пам'ятками лексикографії", - повідомила викладач Стамбульського університету Ірина Дрига.
У науковій роботі українцям допомагають інститут Тюркіят Стамбульського університету, Центр грецької культури при консульстві Греції та Німецький інститут в Стамбулі.
Відділення української мови та літератури кафедри слов'янських мов та літератур факультету літератури Стамбульського університету скаржиться на відсутність історичної бібліотеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українську мову вивчатимуть в найстарішому університеті Туреччини
"А ще більше ми потребуємо зараз текстів української літератури, починаючи від Літопису руського та галицько-волинського до бібліотеки української літератури ХХІ ст. Мріємо про серію "Бібліотека української літератури", що виходила з 1982 року. Крім далеко не всіх творів Тараса Шевченка, Лесі Українки та Ліни Костенко, немає допоки практично нічого", - каже Дрига.
На відділенні української мови та літератури навчаються понад 40 студентів. Фахова програма передбачає курс давнього періоду історії й культури України.
У храмі Святої Софії в Стамбулі організовують екскурсії українською мовою. Таку функцію додадуть до спеціальних аудіогідів.
Коментарі