




Із 8 червня 2012 до 11 лютого 2013 року у львівському Центрі міської історії триватиме виставка "Спорт і Місто: Людина. Суспільство. Ідеологія". У час, коли Львів приймає футбольний чемпіонат "ЄВРО-2012", організатори пропонують дізнатися чим ще є спорт окрім змагання, розваги та видовища.
Виставка показує історію спорту у Львові протягом останніх 150 років: якими були початки спорту в Європі та у Львові зокрема, як змінювалися уявлення про спорт, як з'являлися нові види спорту, яким був зв'язок між спортом і націоналізмом, спортом і державою, спортом і комерцією, спортом та глобалізацією.
Особливо цікавими в контексті "ЄВРО-2012" є питання про культуру вболівання та потенціал спортивних мегаподій для міста. Ця експозиція пропонує сформувати власну відповідь на питання "Чим був і є спорт?"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший вело-бар курсує історичним центром Львова
Виставковий простір, тематично розділений на п'ять блоків, відкриває тема "Спорт як соціальна і культурна практика: історія змін." У цій частині представлено історію спорту як модерного суспільного та культурного заняття.
Наступний блок "Спорт у багатоетнічному місті. 1861-1939" фокусує увагу на Львові та використовує історичні матеріали, пов'язані з історією трьох спільнот у місті: української, польської та єврейської. Тут спорт представлений як чинник і форма пошуку нових ідентичностей. Разом з тим, ця частина виставки презентує те, як формувалася спортивна інфраструктура у місті, як спорт ставав частиною мобілізації суспільства, а спортивні події – масовими святами.
Третій блок "Спорт і війна" розглядає спорт в умовах воєнного конфлікту – під час Першої та Другої світових воєн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дубенський замок жодного разу не був завойований
Наступна частина виставки "Спорт у радянському місті. 1944-1991" на прикладі Львова показує чим були фізична культура, соціальний статус спортсмена у радянській державі, а також як міжнародні спортивні змагання використовувалися у політичній боротьбі під час "холодної війни".
Завершує виставку блок "Спорт у глобальному місті", котрий присвячений великим спортивним подіям як імпульсу інфраструктурного розвитку. У фокусі уваги підготовка до проведення "ЄВРО-2012" в Україні та Польщі, а також Літньої Олімпіади у Лондоні у 2012 р.
За детальнішою інформацією щодо виставки "Спорт і Місто: Людина. Суспільство. Ідеологія" звертатися до куратора виставкових проектів Центру Андрія Лініка за тел. 275 17 34 або е-поштою a.linik@lvivcenter.org.
Коментарі
Україна вимагає суперової віддачі . На вагу золота Кожне Палаюче Серце . та кацапська блекота так НАС притруїла , що найпотужніші з нас ледь Жевріють . Наша інте-ція відсутня , як структура . Чоловіки відсутні , як вид . Жіноцтво конає від зневаги і перенавантажень . Дякую панові Богові , що Я не Жінка .
Хіба можна лишатись байдужим дивлячись , як страждає твій Нарід .
Ми-Чоловіки - щит , меч і гідність Нації . Ми є ЗАКОН і згідно нього формуємо умови Життя цілого Суспільства .
"Я футболіст , тренер і фанат розбудови вільного суспільства . Займаюсь таким ділом : "Виховання Дітей / Молоді. Створення Українцями ГС (Громад Спілок) , які мають розбудовувати Інфраструктуру Об'єктів Дозвілля та Спорту //
Про що суперечка - навіть на п-ті Козелецького р-ну серед дядьків треба мати Козацький Дух .
Який зв'язок з Українцями і Україною мають ці ФК , гравці цих команд , решта причетних . Малюки так класно грають - так самобутньо , так неповторно . Аморальні дядя і цьоці відсверлюють Дітям Світогляд . Не маєш гідності - станеш Алєжиком Блахой або Андрєєм Арнольдо Шевченковим & K°
Ракицький "покарав" Луческу за те, що той ЙОГО (не дивлячиись на явне небажання Ракицького грати за збірну України) вперто ставив в основу. В усіх! 5 пропущених голах є вина космополіта Ракицького. На жаль в Україні ставлять в основу за бабки. Свою незалежність в цьому плані показав Фоменко, який не поставив в основу збірної Хачеріді проти Норвегії. І дивись: Зіграли на 0! Хто башляє за Ракицького та Хачеріді? Чуваки, пожалійте гроші!
"Наследники Милевского" копируют Артема не только на поле
Читать полностью на ki-dinamo-poxvastalis-otdyxom-s-sigaretami-i-spirtnym.html
statuspress . com. ua/ukrainian-news/futb olisty-molod ezhki-dinamo- poxva stalis-otdyxom-s-sigare tami-i-spirtnym.html
Він і не міг виграти, вся УКРАЇНА вболіввала за Борусію, вірніше не за Борусію, а не за Шахтар. Бо шахтар - це символ бандитів. Це як в 2004 - не за ющенка, а проти януковича.
На жаль україночка не тямить ні в футболі, ні в політиці! В 2004 я був "за Ющенка". І сьогодні я "за Ющенка"! Я вболівав в 2004 за Шахтар, Динамо, Ворсклу та всі інші українські клуби. Вболіваю я за них і сьогодні!
Правильно, что я не смотрел
Как только соперник чуть сильнее и быстрее"Ворсклы",да и судьи не свистят все в сторону "Шахты" команда сразу превращается в стадо высооплачиваемых тупорылых баранов.
А на хрена Кравченка забрали із Ворскли? Угробили хлопця!
Боруссия учила кротов как надо играть футбол)))
Добре, що я не дивися цей матч.
Нам показали уровень наших клубов,пришла весна и без европы,чу-здесь все ясно,кто войдет в призеры понятно,кто будет играть в лч ле тоже,в общем никакой интриги-печально