Середа, 12 червня 2019 08:21

Снаряд розколов навпіл шолом воєначальниці

Снаряд розколов навпіл шолом воєначальниці
Пам'ятник Жанні д'Арк в Жаржо, Франція. Зображує Жанну в момент поранення в битві при Жаржо. Фото: fw-daily.com

Французька армія на чолі з 17-річною Жанною д'Арк 12 червня 1429 року перемогла у бою за місто Жаржо. Перед тим увійшла в обложене англійцями французьке місто Орлеан.

Триває Столітня війна. Англійці та їхні союзники бургундці окупували французьку столицю Париж. Жанна д'Арк народилась в селі в родині збіднілих дворян. У 13 років їй вперше почула голоси архангела Михаїла і святої Катерини Олександрійської. Голоси їй кажуть, що її доля – врятувати Орлеан, звести Карла на трон і вигнати англійців з Франції. У 17 років Жанна зважується і оголошує військовим про свою місію .До неї дослухається дофін Карл VI. Каже, що послана Небом для порятунку Франції. Той вірить - призначає її полководцем війська, яке вирушало на визволення Орлеана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сірий натовп Жанна д'Арк перетворила на народ

Найкращі ковалі кують Жанні майже білий обладунок. Завдяки натхненню, викликаному перемогою при Орлеані, французьке військо набирає безліч добровольців. На початку червня на військовій раді за участю Дофіна було вирішено очистити долину Луари від іноземних загарбників. 9 червня армія виступила з Орлеана на Жаржо.

Жаржо - маленьке містечко на південному березі Луари в центральній Франції, близько 30 км на схід від Орлеана. Рано вранці 12 червня французи почали інтенсивне бомбардування, використовуючи гармати і облогові машини. Коли була зруйнована одна з кріпаків веж, французи кинулися на штурм міських стін. Жанна д'Арк особисто очолювала атаку і отримала легке поранення - кам'яний снаряд розколов навпіл її шолом. Англійці зазнали важких втрат.

По всій Франції переповідають легенди про чудесні подвиги Жанни. За два роки її звинувачують в єресі й чаклунстві. Жанну д'Арк спалили на вогнищі 30 травня 1431 року на площі Старого Ринку в Руані. Перед тим на голову їй одягли паперову митру з написом "Єретичка, віровідступниця, ідолопоклонниця". У травні 1920 року Папа Римський причислив Жанну д'Арк до лику святих.

Зараз ви читаєте новину «Снаряд розколов навпіл шолом воєначальниці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2053
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода