Буддійська статуя, привезена нацистами в Німеччину з Тибету, виявилася неземного походження.
"Залізна людина" - 24-сантиметрова скульптура, що зображає, ймовірно, бога Вайшравану, - виготовлена ??з фрагменту метеорита Чінг, що розлетілися на шматки в районі нинішнього російсько-монгольського кордону 10-20 тис. років тому.
Ельмар Бюхнер з Штутгартського університету (ФРН) і його колеги провели аналіз заліза, нікелю, кобальту та мікроелементів зразка статуї, а також його структури. З'ясувалося, що геохімія артефакту дуже схожа на відомі фрагменти метеорита Чінг. І тоді це третій за величиною його шматок.
Матеріал скульптору попався винятково твердий, але він, імовірно, знав, що робити. До речі, пан Бюхнер припускає, що автор жив у 11 столітті, тобто ще до того, як місцеву релігію бон остаточно переміг буддизм, але це лише гіпотеза. Вважається, що статуетку привезли в Німеччину після експедиції в Тибет 1938-1939 роках. Фашистів, швидше за все, надихнула свастика.
Вважалося, що перші фрагменти метеорита були виявлені в 1913 році золотошукачами. В дійсності це сталося, як ми тепер бачимо, на багато століть раніше.
Це єдина відома нам скульптура, вирізьблена в метеоритному матеріалі. Зазвичай їм поклонялися в неторкнутому вигляді. Так, 15-тонний метеорит Вілламетт вважався священним деякими корінними американцями, і є думка, що Чорний камінь Кааби в Мецці теж є метеоритом.
Результати дослідження опубліковані в журналі Metoritics & Planetary Science.
Коментарі