
4 травня 1715 року в Парижі створили першу складану парасольку.
За всю історію існування цей повсякденний предмет перетерпів багато трансформацій. Його винайшли ще в XI столітті до н. е., вважається, що одночасно в Китаї та Єгипті.
У Єгипті і Китаї парасольки були символом влади. Ними могли володіти тільки фараони або імператори.
Згодом парасольки поширилися на Сході і належали тільки багатіям. Так, наприклад, було в Індії - тільки знать могла використовувати парасолі. І чим вище становище людини, тим більше парасольок носила за нею свита. Владика мав 13 парасольок, що символізували сонце і розташовані навколо нього 12 знаків зодіаку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У столиці запустили перший електротрамвай
Зі Сходу парасолі потрапили до Стародавньої Греції, потім - в Рим, де ними користувалися жінки. І тільки в XVII столітті в Західній Європі у Франції з'явилася парасолька, яка отримала назву "парасоль".
Тодішні парасолі були великими і незручними. Вони призначалися для захисту від сонця.
4 травня 1715 року в Парижі винайшли першу складану парасольку. Фабрикант Маріус створив більш компактну модель і замінив шовковий матеріал щільною тканиною. Нововведення припало до душі парижанам і гостям столиці.
Тільки в 1750 році парасолі почали використовувати і проти дощу. А перший патент на їх виробництво отримав Бред Філліпс в 1969 році.
30 квітня 1863-го народився німецький винахідник і один із перших кіновиробників Макс Складановський.
Разом із братом Емілем Макс винайшов апарат для знімання і проєкції фільмів, який назвав біоскопом. Пристрій мав вигляд проєктора з двома склеєними смугами целулоїдної плівки. За секунду він показував 16 кадрів. Цього вистачило, щоб створити ілюзію руху.
Коментарі
1