Ексклюзиви
Середа, 23 червня 2021 16:03

Скіфського воїна перепоховали у квадратній труні

Скіфського воїна перепоховали у квадратній труні
У селі Токівське перепоховали рештки воїна-скіфа Фото: Відділ археології Дніпровського національного історичного музею

Неподалік від селища Токівське Дніпропетровської області перепоховали рештки скіфського воїна.

Скелет виявили ще п'ять років тому. Його досліджували антропологи з Інституту археології НАН України. На момент смерті чоловікові було 20-25 років. Він не мав чотирьох передніх зубів, водночас у нього було зламане стегно. Поруч із рештками знайшли обриси короткого меча чи довгого ножа. Сам предмет не зберігся через ґрунтові умови, розповів "Радіо Свобода" археолог Олександр Старіков.

Ідею перепоховання подали місцеві активісти й підтримала громада. Вони встановили гранітний пам'ятник воїну.

"Зазвичай ми це робимо без пафосу – завжди повертаємо рештки туди, де знайшли. Але в цьому випадку все відбулося за участі громади. Громада наполягала, що вони хочуть знати, ким були їхні предки, який мали вигляд", - зазначив археолог.

Нині на місці, де знайшли скелет, відновили дослідницькі роботи. Археологи знайшли жертовник доби бронзи й кілька ливарних форм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кургані знайшли вівтар скіфів

2020 року археологи знайшли фрагменти амфори з грецької колонії Сіноп у кургані бронзової доби на Мамай-Горі, що в Запорізькій області. За їхніми словами, знахідка змінює уявлення про життя в степу в III ст. до н. е.

Зараз ви читаєте новину «Скіфського воїна перепоховали у квадратній труні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі