Стародавні люди розпочали заселення Америки на кілька тисяч років раніше, ніж вважалося. Вчені були переконані, що перше заселення відбулося під час Льдовикового періоду близько 14,8 тис. років тому. Люди переходили на континент по Беринговому перешийку з Сибіру.
Нові знахідки кам'яних знарядь, вогнищ та кісток великих тварин на давній стоянці Куперс Феррі у штаті Айдахо мають вік у 15,2 - 16,5 тис років. Це прямо суперечить загальноприйнятій гіпотезі, йдеться у дослідженні Science.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли найдавнішу зброю на континенті
Автори дослідження вважають, що міграції відбувались іншим чином. Адже у зазначений період Беринговий льодовий коридор ще не був сформований. Єдиним поясненням заселення є використання човнів. Люди рухалися на них уздовж тихоокеанського узбережжя в південному напрямку. Згодом натрапили на гирло річки Колумбія неподалік сучасного міста Портленд, США.
"Річка Колумбія стала б першим місцем на південь від льодовика, де давні люди змогли б легко проплисти", – зазначив історик Лорен Девіс.
Виявлені артефакти більш примітивні ніж знаряддя культури мисливців Кловіс, яку довгий час вважали першою та найдавнішою у Північній Америці.
Американські вчені впевнені, що людина могла прибути в пошуках нових територій в Америку значно раніше, ніж раніше вважалося. Розкопки фахівці провели у Флориді. Їм вдалося знайти людські знаряддя праці поруч з кістками мастодонтів.
Після використання спеціальної апаратури фахівці змогли визначити вік знахідок. Дослідники переконані, що люди почали жити в Америці значно раніше, десь на 1,5 тисячі років.
Коментарі