Нові археологічні відкриття в китайському місті Юяо провінції Чжецзян дають більш чітку картину життя раннього неоліту східного Китаю і підтверджують, що стародавні китайці першими почали практику вирощування рисових культур.
Археологи завершують 10-річні розкопки на археологічній ділянці в горах Тяньлі. Археологічний майданчик культури Хемуду розповідає про життя давнього Китаю в 7000-5000 роках до н.е., це одне з найбільш ранніх свідчень життя в епоху неоліту східного Китаю. Археологічний майданчик займає площу більше 30 000 кв.м.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай прагне зробити давню корейську династію частиною китайської історії
За останні 10 років досліджень було вивчено близько 1 800 кв.м. землі і виявлено більше 7 тисяч реліквій.
За словами керівника групи археологів Сунь Гопіна, на сьогоднішній день це найбільша збережена колиска культури Хемуду. Тут можна побачити чітку структуру дерев'яних житлових і робочих зон племені. Відкриття на території гір Тяньлі доводять, що практика вирощування рисових культур почалася в Китаї. Багато відкриттів на цьому археологічному ділянці стали першими у своєму роді за 40-річне вивчення культури Хемуду.
Стародавні сходи зроблені з цілісного шматка дерева, великі будинки для ритуальних заходів, різьблені ритуальні вироби і дерев'яні мечі дозволяють уявити життя людей більше 7 000 років тому. Археологічні знахідки в горах Тяньлі були випадково виявлені в 2001 році місцевими жителями. Після трьох років досліджень і підготовки в 2004 році на майданчику офіційно почалися археологічні роботи. Археологічний майданчик відкрита для туристів з 2007 року.
Коментарі