
8 червня 632 року в Медині на руках своє третьої і коханої дружини Айшах помер Мухаммед, пророк мусульман, засновник однієї з найпоширеніших сьогодні релігій світу.
Мухаммед— основоположник ісламу, це зробило його визначальною історичною постаттю в світовій історії. Він також був політичним діячем, засновником і головою мусульманської громади (умми), яка в процесі його безпосереднього правління склала сильне і досить велике державне формування на Аравійському півострові.
Мухаммед народився в Мецці близько 570 року в знатном роді Курейшитів. У 25 років Мухаммед одружився з багатою вдовою, на 15 років старшою за нього і наступні п'ятнадцять років вів життя звичайного торгівця; у нього народилось шестеро дітей. В 610 році в печері поблизу Мекки йому прийшло видіння. Бог через ангела Гавриїла наказав стати арабським провісником "справжньої релігії". Мухаммед оголосив себе останнім проповідником іудейсько-християнських традицій і сформулював нову доктрину. Вчення Мухаммеда знайшло найбільше прихильників у Медині, там в 629 році став повноправним правителем міста.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ОАЕ з"явиться музей пророка Мухамеда
У 632 році, в кінці десятого року після втечі з Мекки, він здійснив паломництво на батьківщину. Повернувшись в Медину, Мухаммед захворів і після кількох днів лихоманки помер у віці 62-х або 63-х років в будинку своєї дружини Айшах (Айши), на обійсті якого й був похований. За правління халіфа аль-Валіда I з династії Омейядів (початок XVIII століття) мечеть, в якій молився Мухаммед була розширена так, щоб вмістити і його могилу, біля якої до того чсу вже були поховання двох перших праведних халіфів Абу Бакра і Умара.
За 15 століть послідовники Магомета розділилися на три основні гілки носіїв його вчення: суніти складають близько 90 % мусульман, шиїти близько 10 %, послідовники ібадизму менше 1 %. Самі ж ці напрями крім основних течій мають ще кілька підгруп, які виокремилися завдяки харизматичним та впливовим богословам, які сформували свої окремі школи вчення Магомета в рамках своєї основної теологічної гілки. Також слід відзначити окремо категоріюсуфістів, яка формувалася з найортодоксальніших послідовників всіх цих мусульманських релігійних течій.
Коментарі