Посол України у Німеччині Андрій Мельник розкритикував роботу німецько-української історичної комісії.
"Я можу про це відверто сказати, ми незадоволені роботою двосторонньої німецько-української історичної комісії. Мало того, що ми незадоволені, ми розчаровані так званою роботою цієї комісії упродовж останніх чотирьох років", - сказав посол у коментарі Укрінформу.
Мельник навесні 2015-го просив у МЗС ФРН виділити кошти на роботу комісії з огляду на теми Другої світової війни та Голодомору. Тоді фінансування виділили з боку німецької служби академічних обмінів DAAD і Фонду Роберта Боша.
Але впродовж чотирьох років українська частина комісії була фактично бездіяльна.
"Мої письмові звернення, дзвінки до співголови комісії пана Ярослава Грицака з проханням висловити думку якщо не всієї комісії, то принаймні її української частини напередодні розгляду такого питання як зараз (визнання Голодомору геноцидом), залишилися без відповіді протягом численних тижнів. Я вважаю таку позицію безвідповідальною. І ми зараз намагаємося порушити питання, щоб робота комісії була повністю переформатована", - заявив посол України у ФРН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат дав негативний прогноз щодо визнання Німеччиною Голодомору геноцидом
Посол заявив, що робота комісії обмежується однією конференцією на рік, на якій обговорюють другорядні питання, а проблеми Голодомору, історичної пам'яті у ФРН про жертв-українців залишаються поза увагою.
"Я вважаю, що це неприпустимо. І ми намагатимемося змінити такий підхід. Ми будемо взагалі ставити під питання принцип роботи цієї комісії. А називати її німецько-українською станом на сьогодні, виходячи з результатів роботи, поки що язик не повертається. Це - німецька комісія, в якій формально беруть участь кілька українських істориків", - резюмував Мельник.
Комітет німецького Бундестагу взявся до розгляду питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Повідомив про це посол України в Німеччині Андрій Мельник у Twitter.
Коментарі