Ексклюзиви
Понеділок, 29 листопада 2021 00:46

Показали фото понищеного форту після Першої світової
12

Gazeta.ua зібрала фото Тараканівського форту у Рівненській області
Фото: Polona
Він розташований біля Дубно. Форт почали будувати після окупації Волині Російською імперією
Збудувати форт запропонував військовий інженер-фортифікатор генерал-ад'ютант Едуард Тотлебен
1885 року імператор Олександр III видав наказ розпочати будівництво

Gazeta.ua зібрала фото Тараканівського форту у Рівненській області.

Він розташований біля Дубно. Форт почали будувати після окупації Волині Російською імперією. Будівля мала захищати залізницю Львів - Київ.

Збудувати форт запропонував військовий інженер-фортифікатор генерал-ад'ютант Едуард Тотлебен. 1885 року імператор Олександр III видав наказ розпочати будівництво.

Будівництвом керував полковник Павло Борисов. Він пізніше став першим керівником укріплення. 1890 року під час військових маневрів форт оглянули члени царської родини.

При модернізації фортеці 1896 року використовували новітній на той час бетон.

На початку ХХ ст. у Російській імперії почалася військова реформа. Старі фортеці визнали непридатними в умовах сучасної війни. Тараканівський форт визнали таким, але не зруйнували.

На початку Першої світової війни, у червні 1915 року частини південно-західного російського фронту відійшли з форту після короткого бою. Росіяни пдірвали кофри в рові, бункери на бойових позиціях та частину безпечних казематів. Влітку 1916 року під час Брусиловського прориву російські частини вибили з цих укріплень австрійських військових.

Під час Польсько-радянської війни, війська більшовицького генерала Семена Будьонного не змогли вибити поляків з форту. Маршал Віктор Матчинський зміг вдало вирватися з укріплення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали старовинні фото галицького міста

Зараз Тараканівський форт - туристична принада.

Gazeta.ua зібрала фото замку у Дубно Рівненської області міжвоєнної доби. Замок був родовим маєтком князів Острозьких. Він через шлюби переходив від однієї князівської династії до іншої. Був також власністю Заславських, Сангушків та Любомирських.

Зараз ви читаєте новину «Показали фото понищеного форту після Першої світової». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 474
Голосування Чи готуєте “тривожну валізку” у разі можливого нападу Росії на Україну?
  • Так, вже склали потрібні речі
  • Зберу, коли загроза буде більш очевидною
  • Ні, це нагнітання паніки
  • Мені до цього байдуже
Переглянути