понеділок, 15 серпня 2022 07:05

Почали зводити найвідоміший мур у світі

Почали зводити найвідоміший мур у світі
Падіння Берлінської стіни відбулося 9 листопада 1989 року - ця дата стала початком процесу об'єднання Німеччини. Фото: de.wikipedia.org

Дротяні загорожі Берлінської стіни 15 серпня 1961-го замінили бетонною стіною з колючим дротом і сторожовими вишками.

Після Другої світової війни Німеччину розділили на 12 територій між СРСР, Польщею, США, Великою Британією і Францією. На території союзників виникла Федеративна Республіка Німеччина. На території радянських зон проголошена Німецька Демократична Республіка. Аби остаточно відмежуватися, радянське керівництво вирішило збудувати мур. Залучили близько 25 тис. членів воєнізованих "бойових груп" з підприємств НДР. В стані готовності перебувала радянська армія.

Були перекриті чотири лінії Берлінського метро і деякі станції залізниці. До 15 серпня весь Західний Берлін був обнесений колючим дротом і почалося зведення муру. Мур неодноразово переобладнувався і добудовувався за 28 років існування.

Між поділеною країною був кордон з особливим режимом. В комплекс муру входили сторожові вежі, складна система бар'єрів, будови для прикордонників, а також прилегла до стіни з боку Східного Берліна заборонна зона. Стіну охороняли понад 11 тис. прикордонників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша жертва Берлінської стіни стік кров'ю

Для відвідування Західного Берліна громадянам НДР був потрібен спеціальний дозвіл. Право вільного проходу мали тільки пенсіонери. Більше 5 тис. східних німців нелегально втекли із своєї частини Німеччини через утиски і складне матеріальне становище..

До листопада 1989-го Берлінська стіна слугувала державним кордоном Німецької Демократичної Республіки з Західним Берліном. Падіння Берлінської стіни відбулося 9 листопада 1989 року - ця дата стала початком процесу об'єднання Німеччини. Падінню передував документ про фактичне об'єднання двох німецьких держав.

За наказом Сталіна 24 червня 1948 року почалась блокада Західного сектору Берліна, в котрому проживало понад 2,5 мільйона людей. За два дні після початку блокади американські військово-транспортні літаки здійснили 36 польотів і доставили до Західного Берліна 80 тонн продовольства.

За рік Сталін визнав поразку і скасував всі обмеження по зв'язку, транспорту і торгівлі та зняття блокади. 343-денна блокада Західного Берліна радянською владою закінчилася 12 травня 1949 року.

Зараз ви читаєте новину «Почали зводити найвідоміший мур у світі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути