
Український історик, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства Ігор Гирич не розуміє, чому в Києві досі немає жодного пам'ятника національному герою Симону Петлюрі.
Про це він сказав у коментарі Gazeta.ua.
"Симона Петлюру в Києві ви не побачите, для нашого істеблішменту він не герой. За кордоном святкувався ювілей Петлюри 130 років із дня його народження, а на державному рівні він не святкувався. Було питання про зведення пам'ятника Петлюрі в Києві – пам'ятника тут досі немає, і в Полтаві немає, де він жив. Але те, що це людина світла і має безумовний подвиг на славу України – це однозначний факт", - заявив науковець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вулицям Петлюри і Мазепи хочуть повернути назви часів царату
"Та сила, що прийшла до нас у 1918 році – це окупант, загарбник. Ми мали справу з загарбником, а Петлюра – це захисник, людина, яка відійшла з військами і воювала до кінця. Тому він безумовний національний герой", - наголосив Гирич.
За його словами, схожа доля історичного забуття й у героїв Холодного Яру.
"Так само Холодноярська республіка. А що ми цих людей реально реабілітували в нашій історичній пам'яті? Абсолютно ні. Скажімо, ті брати Чучупаки. Слава Богу, зараз відновлена їхня могила і навіть є вулиці Чучупаків у селі Мельники. Але, здається, лише на рівні села Мельники ці люди героями й залишаються. Для Києва вони чомусь не герої", - констатував історик.
Коментарі
21У 2014 році бензин подорожчає на 5 гривень - start info.net
Навчання відбувались під керівництвом двох великих спеців. Міністр оборони - дослужився в армії до капітана фінансової служби, Президент замість служби в армії був в місцях "не столь отдаленных". Добре, що влучили в озеро, а то не дай Боже в населений пункт. Таке керывництво, такы результати. Як кажуть "то ли еще будет"
Не треба в навчаннях брати участь президентам. В присутності Кучми на Черкащині реактивний снаряд влучив у сарай. На львівщині в присутності Януковича ракета попала в озеро. Президентам треба займатися державними справами, а не піаритись в навчаннях, в чому вони нічого не смислять. Раду Безпеки перетворили в притулок для знятих з посад генікологів та прокурорів. Ганьба!
"Застав дурака Боґу молїтся - он сєбє лоба разобйот", - російська приказка.
яка країна - такі і теракти - ні шоб по крємлю поцілить
тупорила манда леся межва досі вважає, що
це після 11 експертиз, які підтвердили протилежне!
пропоную відрядити тупу лесю межву на репортаж про відсмоктування прутнів на трасі. це найкраще застосування для голови пані лесі межви
Армия для даунов
так президент попал в противотанк или не попал?
он же в армии не служил!
Страшная и непредсказуема своей не обученностью украинская армия: ракеты запускает как новогодние петарды, по принципу - "а куди полетить".
БЕРЕГИТЕСЬ РОССИЯНЕ -ЯНУКОВИЧ ЖЖЕТ!