Через 73 секунди після старту з американського космодрому на мисі Канаверал 28 січня 1986 року вибухнув космічний корабель "Челленджер 10". Загинули 7 членів екіпажу.
Вибух спричинило пошкодження ущільнювального кільця твердопаливного прискорювача під час старту. Бічні прискорювачі вціліли і деякий час літали, поки не були знищені із Землі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 110 кг каміння зібрали під час висадки на Місяць
Уламки корабля впали в Атлантичний океан. Потім підійняли численні фрагменти космічного човника, в тому числі і кабіну екіпажу. Хоча точний час загибелі екіпажу невідомий, експертам вдалося встановити, що три його члени пережили етап руйнації шатла та усвідомлювали події, що відбувалися навколо них - вони встигли ввімкнути персональні прилади подачі повітря. Оскільки ці прилади подавали повітря не під тиском, під час розгерметизації кабіни екіпаж найімовірніше знепритомнів.
Серед екіпажу на кораблі перебувала Кріста Маколіфф, перший учасник проекту "Учитель в космосі". Засоби масової інформації висвітлювали катастрофу з небувалою масштабністю: одне з досліджень показало, що 85% опитаних американців дізналися про катастрофу протягом години після нього.
Після катастрофи програму шатлів згорнули на 32 місяці. За дорученням президента США Рональда Рейгана створили спеціальну комісію для розслідування аварії.
19 грудня 1972 року на Землю повернувся екіпаж американського космічного корабля "Аполлон-17". Шоста і остання висадка людей на Місяць була здійснена на космічному кораблі "Аполлон-17".
Коментарі