середа, 01 листопада 2023 11:50

Перші гроші Дейл Карнегі заробив на салі
6

Знаменитий американський письменник, який створив власну теорію позитивного і "правильного", тобто взаємовигідного спілкування з людьми, Дейл Карнегі народився 24 листопада 1888 року в родині фермерів у штаті Міссурі. Батько заробляв мало - сім'я часом перебивалася з хліба на воду. Єдине, що радувало подружжя Карнегі, - це їх маленький син Дейл. Хлопчик був непосидючий і дуже товариський. Він не боявся влаштовувати дискусії на різноманітні теми не тільки з однокласниками, а й з учителями. А ті, зі свого боку, пророкували йому велике майбутнє.

Але, закінчивши школу, товариський Дейл досить довго не міг знайти себе. Спочатку він працював посильним, потім став актором і тільки після цього вирішив перетворитися в тренера з ораторської майстерності. Але колись потрібно було закінчити коледж.

Батьки віддали всі свої заощадження, щоб син вступив до педагогічного коледжу Уорренсберга. Гуртожитки в ті часи в коледжі не давали, а навіть занепала кімнатка поблизу коштувала непідйомних для Карнегі грошей. Тому Дейлу доводилося жити з батьками на фермі, щодня вставати раніше за півнів, прибирати в хліві й, іноді не встигнувши поснідати, скакати шість миль на коні на навчання. Але це було навіть півбіди. У коледжі, звичайно, вчилися і бідні студенти, але їх було менше десятка. Всі інші, вихідці з забезпечених сімей, винаймали собі прекрасні апартаменти, хизувалися в класах в модних піджаках і брюках. Дейл ж ходив і вдома на фермі, і на навчанні в одному вбранні - лахмітті старшого брата, нічого іншого у нього просто не було. Відомо, що однокласники оцінювали бідняка Карнегі як некрасивого, незграбного і зовсім невпевненого в собі невдаху з купою комплексів.

Але, як будь-який бідняк, він хотів "дорости" до своїх однолітків і обігнати їх у всьому. І він знайшов те єдине, в чому він був кращим за них - ораторське мистецтво. Карнегі згадував, що тренував свою промову не тільки в коледжі, але і вдома на фермі - говорив з телям, з конем, з вівцями. Спочатку його самооцінці це не сильно допомагало. Однокурсники постійно сміялися і жартували над ним. Юний Карнегі навіть думав звести рахунки з життям. Але тут же брав себе в руки і знову починав тренування. Зрештою, молодого комунікабельного студента взяли в дискусійний гурток. І тут його талант розкрився! У своїх виступах він був настільки хорошим, що багато студентів просили його стати їх репетитором.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 21 порада на кожен день від психолога Дейла Карнеґі

Але навчання добігло кінця, треба було визначатися зі своїм місцем у житті. Карнегі вирішив спробувати навчити ораторській майстерності фермерів, про що і помістив оголошення в газети. Але бажаючих кинути доїння, збір врожаю, прополку не знайшлося. Дейл знову впав у депресію. Кинув все, на останні гроші купив квиток в Омаху (штат Небраска), винайняв кімнату і влаштувався на роботу агентом з продажу бекону, мила і сала. У перервах між сном і торгівлею Карнегі вдалося написати невелику книжку про те, як потрібно спілкуватися з людьми. Кажуть, що, коли він ходив по домівках, він пропонував людям купити не тільки бекон і сало, а й своє творіння. За кілька місяців на книгу Дейла Карнегі знайшовся тільки один покупець.

"Я ненавидів свою роботу, ненавидів життя в дешевій мебльованій кімнаті, повної тарганів. Я харчувався в дешевих, брудних забігайлівках, теж населених тарганами. Я був дуже нещасний", - згадував ті роки Дейл Карнегі. Тоді до нього теж приходили думки про самогубство ...

Але мрія тримала його в цьому житті. Коли від продажу бекону, мила і сала зібралася значна сума - 500 доларів, Карнегі вклав її у власну школу ораторського мистецтва і сценічної майстерності. І тут до нього прийшов успіх.

В період Великої депресії тисячі людей чекали того самого гуру, який допоможе їм повернути втрачений капітал. Таким гуру і став Дейл Карнегі. Його гонорари росли щомісяця, а запрошення на виступи летіли з усієї Америки.

У 1936 році вийшла в світ найзнаменитіша книга Дейла Карнегі "Як завойовувати друзів і впливати на людей". Головне гасло книги - "Вір, що ти досягнеш успіху - і ти його доб'єшся". З власного досвіду Дейл Карнегі розповідав людям, що, незважаючи на всі перепони, незважаючи на те, що ти можеш здаватися іншим не таким, як вони, ти можеш сподобатися, можеш стати успішною і шанованою людиною. Ця книга Дейла Карнегі стала одним з найвідоміших світових бестселерів.

Карнегі став мегазіркою в США, роздавав поради всім і у всіх сферах, бізнесменам - в бізнесі, фермерам - у сільському господарстві, жінкам і чоловікам - в особистих взаєминах. І мало хто знав, що для самого Карнегі особисте життя стало провалом, його перший шлюб закінчився розлученням, другий шлюб був нещасний для Дейла, але не для публіки, для якої він грав щасливого сім'янина. Грав тому, що за паперами виходило, що величезною частиною його доходів володіє його дружина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 25 книжок про успіх, які знадобляться кожному бізнесменові

Кінець життя Дейла Карнегі був так само сумний. Лікарі поставили йому невтішний діагноз - хвороба Ходжкіна (лімфогранулематоз, злоякісне захворювання, що вражає лімфатичну систему), лікування не давало результатів, думки про самогубство знову стали відвідувати його ...

1 листопада 1955 року Дейл Карнегі, успішний тренер з ораторського мистецтва, майстер позитивного мислення і високооплачуваний консультант застрелився.

Карнеґі - автор знаменитих книг: "Ораторське мистецтво та здійснення впливу на ділових партнерів", "Маловідомі факти з життя відомих людей", "Як завойовувати друзів і впливати на людей", "Як перестати турбуватися і почати жити", "Як виробляти впевненість і впливати на людей". Вони були видані мільйонними тиражами в багатьох країнах світу, а його погляди на організацію ефективної взаємодії між людьми досі не втратили актуальності. 1912 року Дейл Карнеґі заснував компанію Dale Carnegie Training: на сьогодні її представництва відкриті у 80 країнах світу.

Цитати:

Проявляйте щирий інтерес до інших людей.

Посміхайтеся!

Пам'ятайте, що для людини звук її імені є найсолодшим і найважливішим звуком людської мови.

Будьте хорошим слухачем. Заохочуйте інших розповідати вам про себе.

Ведіть розмову в колі інтересів вашого співрозмовника.

Давайте людям відчути їхню значущість і робіть це щиро.

Для мудрої людини щодня починається нове життя.

Немає завтра. День порятунку людини - сьогодні.

Не бійтеся ворогів, які нападають на вас. Бійтеся друзів, які вам лестять.

Страху не існує ніде більше, окрім як у вашому розумі.

Поводься так, ніби ти вже щасливий, і ти дійсно станеш щасливішим.

У цьому світі є лише один спосіб заслужити любов - перестати вимагати її і почати дарувати, не сподіваючись на подяку.

Зараз ви читаєте новину «Перші гроші Дейл Карнегі заробив на салі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути