Ексклюзиви
Вівторок, 11 травня 2021 16:58

Пам'ятник Жукову зробили одним із основних символів "вати"

Пам'ятник Жукову зробили одним із основних символів "вати"
Влада Харкова стала на захист пам'ятника Жукову, чим порушила закон про декомунізацію Фото: kh.suspilne.media

Пам'ятник Жукову в Харкові прихильники Росії та "ватники" перетворили на один з основних символів. Секретар Харківської міськради й в. о. міського голови Ігор Терехов зробив заяву на захист бюсту, чим порушив закон про декомунізацію, вважає співзасновник проєкту "Декомунізація.Україна" Вадим Поздняков.

"Пам'ятник Жукову зносили двічі. Фарбою обливали десяток разів. Але влада відновлювала його. Серед більшості мешканців міста персона Жукова немає великої підтримки. До пам'ятника навіть квітів особливо ніхто не клав, доки на нього не почали звертати увагу. Зараз це один з основних символів харківської вати, але якщо його знесуть і розберуть постамент, то швидко забудуть. Так було з іншими пам'ятниками, поваленими у 2014-2015 роках: Постишеву, Свердлову, Орджонікідзе, Леніну й місцевим комуністичним діячам: Миколі Руднєву, Івану Котлову", - розповів Gazeta.ua Вадим Поздняков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Стояв і стояти буде" - в.о. мера Харкова про пам'ятник Жукову в місті

Активісти планують звертатися до суду.

"Жодних юридичних перепон для перемоги в суді немає. Закон на нашому боці. Утім, розуміємо, що після виграного судового позову ніхто не буде робити демонтаж. Тоді потрібно буде притягувати до відповідальності за саботаж. Засудити Терехова практично неможливо, бо на це немає політичної волі. Хоча він порушує закон, усі це бачать і розуміють.

За інших обставин міг би сісти в тюрму за статтею про виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки й пропаганду комуністичного й нацистського тоталітарних режимів. Але матимемо в жовтні вибори міського голови. До них питання з пам'ятником точно не вирішиться, а там потрібно буде дотиснути", - каже активіст.

Разом із пам'ятником влада прихильно ставиться до проспекту Жукова в Харкові. Його вже тричі перейменовували, але через суд повертали стару назву.

Нагадаємо, що пам'ятник Жукову в Харкові знесли 2 червня 2019 року. Утім, уже через місяць його відновили. Згідно з законом про декомунізацію пам'ятник Жукову має бути демонтований. А відповідно до закону про надання імен немає правових підстав надавати ім'я Жукова якомусь топоніму.

Зараз ви читаєте новину «Пам'ятник Жукову зробили одним із основних символів "вати"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі