Ексклюзиви
пʼятниця, 30 квітня 2021 13:47

Звідки пішла традиція пити кагор на церковні свята

Звідки пішла традиція пити кагор на церковні свята
Назва кагор походить від французького регіону Каор. Фото: pexels.com

В Україні на Великдень заведено пити кагор. Він походить від французького вина з назвою Каор.

Існує кілька легенд про те, чому кагор став популярним. Російський цар Петро I відвідував Париж 1717 року. Там від лікарів почув про лікувальні властивості "чорного вина" - так тоді називали напої з регіону Каор. Він привіз таке вино в Москву та наказав використовувати під час причастя, повідомляє "Сомельє в зелених штанях".

За іншою легендою, у регіоні Каор виготовляли вино за особливою технологією. Вино нагрівали, кріпили, потім додавали молодше вино. Таким чином отримували червоне солодке вино одразу і з первинними й з вторинними та третинними ароматами.

"Саме через це нагрівання у вина з'являвся оксамитовий, густий та вкрай насичений смак, що знову-таки ж вирізняло його від аналогів. Саме це вино сподобалося Петру і він замовив бочки для православної церкви", - пишуть у спільноті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали обов'язкові страви великоднього сніданку

"За третьою версією, для того, щоб вибрати вино для церкви, представники патріархії здійснили тур виноробними регіонами Франції. Їх вибір зупинився на винах з Каору через колір – забарвлення було таким насиченим, що до вина можна було додавати скільки забажаєш води", - йдеться у повідомленні.

Вина поза Каору готують за іншими рецептами. Про церковне вино кагор склалося уявлення як про солодке, помірно міцне і густо-червоне. Його виробляють майже всі країни пострадянського простору за різними рецептами. Єдиного держстандарту не існує.

Православні християни святкуватимуть Великдень 2 травня. Цьогоріч ціна стандартного великоднього кошика проти 2020 року зросла на 15,5%. Торік він коштував середньо 841 грн, а 2021-го обійдеться українцям у 971 грн. Паска в порівняно з 2020-м подешевшала зі 140 до 130 грн, тобто на 7,1%. А от ціна на яйця виросла на 95%.

Зараз ви читаєте новину «Звідки пішла традиція пити кагор на церковні свята». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути