1911 року група австралійських вчених під керівництвом геолога і дослідника Дугласа Моусона вирушила в експедицію до острова Маккуорі в Антарктиді. Офіційним фотографом експедиції був Френк Херлі. Із 37 чоловік у 20 була вчена ступінь.
З 10 листопада 1912 року до 10 січня 1913-го Френк Херлі з Бобом Бейдж і Еріком Веббом в негоду пройшли понад 800 км углиб континенту. Вони дістатися до південного магнітного полюса для проведення магнітних спостережень, пише BoredPanda.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зміна клімату і "квітування" Антарктиди — що виявили українські полярники на Льодовому континенті
Фотографії Френка Херлі для багатьох стали першими побаченими зображеннями шостого континенту. Він знімав суворий клімат, красу і різноманітність дикої природи Антарктиди. Також знімав повсякденне життя дослідників.
Фотографії Херлі технічно вивірені, композиційно опрацьовані. Він експериментував із фототехнікою, методами зйомки, оцінював освітлення, ракурси і перспективи.
Всі матеріали експедиції і права на них керівник експедиції Моусон передав уряду. Державна бібліотека штату Новий Південний Уельс виклала оцифровані фотографії з першої Австралійської антарктичної експедиції у вільний доступ.
У добірці представлені кадри, зроблені в 1911-1914 роках на острові Маккуорі і на дослідницькій базі мису Денісона.
25 квітня у Римі від серцевого нападу помер український геолог 69-річний Віталій Вернігоров. Він повертався в Україну з антарктичної станції "Академік Вернадський". Два тижні брав участь у сезонній експедиції.
Коментарі