вівторок, 21 травня 2019 08:20

Велетенський годинник зупинився через спеку

Велетенський годинник зупинився через спеку
Годинник на башті під назвою Біг Бен запустили 21 травня 1859 року. Фото: Wikiway.com

Годинник на башті Біг Бен запустили 21 травня 1859 року. Перша спроба виявилася невдалою - годинник не працював. Офіційно відкрили через 10 днів.

Після того, як згорів старий будинок Вестмінстерського абатства, британський парламент приймає рішення прикрасити вежу Святого Стефана годинником. Виділяють гроші на будівництво вежі з найточнішим годинником у світі. Існує кілька версій, чому дзвін назвали Біг Бен. За однією з них - на честь лорда Бенджаміна Холла – інженера, який його і встановлював.

Той на засіданні парламенту довго і нудно виголошував промову про вибір назви для годинника. Хтось крикнув: "А назвіть дзвін Біг-Беном і покінчимо із цим". Через значні розміри Холла прозвали Великим Беном. Назва прижилась.
Вежу звели за проектом Пьюджина в неоготичному стилі. Усередині башти встановили двометровий дзвін діаметром 3 метри і вагою 13,7 тонн. Годинник створив майстер Едвард Джон Дент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літак розламали на сувеніри

Циферблати Біг Бена дивляться на всі чотири сторони світу, вони зроблені з опалу. Під ними - латинський напис "Боже, бережи нашу королеву Вікторію". По периметру вежі написано на латині: "Хвала Господу". Годинникові стрілки довжиною 2,7 метра відлили з чавуну, а хвилинні - 4,2 метра - зроблені з мідного листа.

Перший удар молота про Біг-Бен точно збігається з першою секундою початку години. Кожні два дні механізм проходить ретельну перевірку.
Біг Бен вважається одним з найточніших годинників, але кілька разів він зупинявся. У 1976 році поламався механізм, який відповідав за бій годинника. Також Біг Бен зупинявся від рясного снігопаду у 1962 році та від аномальної спеки влітку 2005-го.

Американський льотчик Чарлз Ліндберг розпочав перший безпосадковий трансатлантичний переліт 20 травня 1927 року. Наступного дня він приземлився в Ле-Бурже, передмісті Парижа, завершивши перший політ через Атлантику на важчому за повітря транспортному засобі.

Зараз ви читаєте новину «Велетенський годинник зупинився через спеку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути