Найдавнішу карту загробного світу виявили у Єгипті. Вона збереглася на внутрішній стороні труни високоповажної жінки на ім'я Анкх у некрополі Дейр-ель-Берш. Їй близько 4 тис. років.
Древній напис розробили, щоб допомогти мертвим дійти до потойбічного життя. Щоб провести їх через небезпечні перешкоди підземного світу, передає The Sun.
Напис являє собою поєднання ієрогліфів і символів, відомих стародавнім єгиптянам як "Книга двох шляхів". Вона була попередницею "Книги мертвих".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будівельники виявили храм, якому понад 2 тис. років
На дошках зображені 2 зигзагоподібні лінії. Вони детально описують маршрути, якими мертві мали користуватися, щоб дістатися до Осіріса - давньоєгипетського бога мертвих.
До тексту вписані заклинання, щоб допомогти загиблим оберігатися від демонів у небезпечній дорозі.
"По суті, "Книгу двох шляхів" можна вважати першою ілюстрованою книгою в історії", – зазначив експерт зі Стародавнього Єгипту Фой Скалф.
У Єгипетському музеї відкрили саркофаги художника Сеннеджема та його дружини Юнеферті. Вони жили у період правління Рамзеса II - понад 3,4 тис. років тому.
Чоловік мав високоповажний титул "Служитель місця істини". Разом із дружиною мали 10 дітей. Згодом він збанкрутів, саме тому ховали скромно - у саркофазі з дерева.
Коментарі