У радянські часи бідність була звичайною справою не тільки для провінцій, але й для столиць і великих міст.
Сувору правду всіляко намагалися приховати. Фотограф Олександр Ранчуков зображував на світлинах буденність СРСР. Обличчя радянських людей на його фото становлять одне ціле з похмурою і безрадісною дійсністю навколо, казав він.
Більшість фото із серії знімків про Київ Ранчуков зробив наприкінці 1980-х. 1987 року з колегами заснував об'єднання "Погляд". І за рік вони зробили спільну виставку.
"Здригаючись, дивлюся на ці кадри й згадую сучасний сонячний, живий і радісний Київ із живими, веселими й різними людьми. Як це не схоже на те, що зображено на фотографіях Олександра! Невже це було лише 30 років тому? Іноді здається, що це було в якомусь минулому тисячолітті...", - пише у блозі журналіст Максим Мирович.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли фото СРСР 1980-х - бідність, черги й порожні полиці
На фото - звичайні вулиці столиці. Містяни ходили в однаковому неякісному одязі, купували квас з іржавих бочок, діти гралися в калюжах. Більшість будівель були старими й майже розваленими.
"Про свої роботи Олександр Ранчуков говорив так: типове для радянської людини - радянська вулиця. Людина погано вдягнена, цей кошик постійно, авоська із пляшками, цибулею. Неохайність вулиць передається і людям. А неохайні люди неохайно утримують вулиці. На мій погляд, це чітке визначення суті совка, яке прекрасно показане на геніальних знімках Ранчукова", - зазначає Мирович.
Дрібні побутові крадіжки в СРСР були звичайною справою настільки, що не вважалися злочином. Міф про довірливі стосунки між людьми невиправданий, адже наживалися вони одне на одному, пише в блозі журналіст Максим Мирович. Він виклав унікальну добірку фотографій, які показують справжню картину життя в Радянському Союзі.
Коментарі
1