На німецьке місто Дрезден союзні війська здійснили найруйнівніший за Другу Світову війну авіаналіт. 15 лютого 1945 року завершився дводенний наліт англо-американської авіації. Він зруйнував майже все місто і привів до загибелі сотні тисяч чоловік.
Операція розпочалась надвечір 13 лютого. Місцеві жителі були впевнені, що бомбардування не загрожують Дрездену - там не було військових заводів. Проте на Ялтинській конференції Верховне командування Союзних сил підготувало перелік міст Східної Німеччини, які будуть піддані бомбардуванню. Дрезден був першим у списку.
Британські важкі бомбардувальники двома хвилями скинули на місто 1478 тонн фугасних і 1182 тонни запалювальних бомб. Наступного дня американська авіація скинула ще 771 тонну бомб на мости, залізниці та автошляхи. Знищили половину житлових будівель міста, чверть промислових.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від міста залишилися самі розвалини: на вулицях гори обвуглених трупів
Загинуло від 500 тис до 1 млн. людей. Менш інтенсивні авіанальоти на місто тривали до 2 березня. Сили протиповітряної оборони Дрездена виявились не готовими до таких атак і за весь час збили лише 20 літаків ворога. По війні відновити вдалось лише кілька будинків, церков, державну оперу та історичний комплекс Цвінгер. Решту міста довелось 40 років відбудовувати з нуля.
6 серпня 1945 року японські ППО помітили наближення до Хіросімі невеликої групи бойових літаків США. Американський бомбардувальник B-29 "Енола Гей" під керуванням полковника Пола Тіббетса пролетів над центром міста і скинув на нього чотиритонну уранову бомбу під назвою "Малюк".
Коментарі