Давні прикраси виявили археологи біля села Глинське Зіньківського району Полтавської області
"Це жіночі прикраси літописних сіверян, які походять із дитячого поховання виявленого у житлі, різноманітні побутові та особисті речі часу Київської Русі та після монгольської доби. З їх числа привертає увагу срібна ординська монета, а також виразна колекція імпортного столового посуду – це лисковані глеки червоного та помаранчевого кольору, що здогадно походять з Азаку, а також уламки середземноморської поливної кераміки. Увесь комплекс знахідок засвідчує надзвичайно цікаву історію цих місць та проливає світло на життя віддалених давньоруських градів після приходу монголів на Русь", - розповів керівник експедиції Юрій Пуголовок, повідомляє "Останній бастіон".
Знахідки відреставрують та передадуть до музеїв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкрили таємницю справжніх біблійних псалмів
На розкопках працюють археологи з Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка.
14 найстаріших тягарців для рибальської сітки знайшли в південнокорейському окрузі Чонсон. Їхній вік - майже 30 тис. років. Знаряддя виготовлені із вапняку. Їх знайшли під час розкопок у печері Маедун.
Коментарі