Середа, 27 травня 2020 08:21

Найдовший у світі міст зробили пішохідним

Найдовший у світі міст зробили пішохідним
Золота Брама - місцева визначна пам'ятка і є одним із символів США. Photo by Umer Sayyam on Unsplash

Найдовший у світі міст урочисто відкрили у Сан-Франциско 27 травня 1937-го. Його ще називають Золотими Воротами або Золотою Брамою. Першого дня міст відкрили для пішоходів. 12 годин він належав тільки їм. Наступного за сигналом президента Франкліна Рузвельта на міст в'їхали перші автомобілі.

Будівництво почалося 5 січня 1933 року. До зведення моста, щоб потрапити на інший острів, треба було користуватися послугами поромів або невеликих корабликів. Будівництво зайняло цілих чотири роки. Його зведення коштувало 11 людських життів.

Довжина моста — 1970 м, висота опор — 230 м над водою. Від проїжджої частини до поверхні води — 67 м.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На бурякових полях звели парк розваг

Спочатку міст пропонували пофарбувати в жовто-чорні смужки для більшої помітності. Однак пізніше все ж вирішили вибрати червоний колір, який і став традиційним.

Міст Золота Брама — одна з найпопулярніших споруд у світі серед самогубців. Майже що два тижні тут люди вкорочують собі віку. Автомобільний рух мостом здійснюється шістьма смугами. Кількість смуг у кожен бік змінюється залежно від потоку машин.

Перший Діснейленд відкрили 1955-го в Каліфорнії, США. Компанія Волта Діснея прийняла рішення збудувати такі ж місця розваг в інших країнах. За право будівництва європейського Діснейленду змагались Іспанія та Франція.

Зараз ви читаєте новину «Найдовший у світі міст зробили пішохідним». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода