В Україні запрацювала Національна комісія з реабілітації. Перше відкрите засідання відбулось у Києві 18 липня. Вона надає статус реабілітованих особам, які постраждали від політичних репресій комуністичного режиму в Україні.
"Сьогодні ми починаємо величезний процес, велику роботу, що є для нас важливим кроком. За новим законом тисячі борців за свободу, яких було вбито, депортовано, засуджено за політичними статтями та піддано іншим видам репресій, відтепер матимуть шанс на відновлення історичної справедливості, захист честі й гідності, відновлення прав і свобод. Вони допоможуть нам будувати нове майбутнє України – з власною історією та героями", - зазначила перший заступник голови Українського інституту національної пам'яті Аліна Шпак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З учасника Норильського повстання зняли всі обвинувачення
Головою Національної комісії з реабілітації обрано відомого дослідника історії радянських спецслужб та політичної історії ХХ століття та члена Національної Академії Наук Романа Подкура.
Також за результатами подачі та добору кандидатур, до Національної комісії увійшли:
Андрій Мамлига - представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства;
Юрій Солод - заступник начальника управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань – начальник відділу гуманітарної роботи Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України;
Андрій Когут - директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України, замісник голови;
Йосип Зісельс - представник Українського інституту національної пам'яті;
Юрій Федюк - прокурор відділу забезпечення обвинувачення в судах Генеральної прокуратури України;
Володимир Бірчак - представник Львівської міської громадської наукової організації "Центр досліджень визвольного руху";
Ігор Комаровський - представник громадської організації "Одеський меморіал";
Василь Мірошниченко - представник громадської організації "Київське товариство політв'язнів та репресованих".
Мешканець Закарпаття Іван Мирон став першим, з кого Національна комісія з реабілітації зняла всі звинувачення. Він залишався єдиним, хто відбув 25 років таборів, і з кого не зняли звинувачення в державній зраді.
Коментарі