Ексклюзиви
Четвер, 08 жовтня 2015 11:55

На Рівненщині у бідоні з-під молока знайшли архів УПА

На Рівненщині у бідоні з-під молока знайшли архів УПА
Фото: Ігор Марчук

На Рівненщині у бідоні з-під молока виявили архів постанців. Про це повідомляє "День".

Там були так звані бофони – гроші підпільників, пропагандистські листівки та брошури, історія України Грушевського, а ще підручник із радіофізики. За ним, припускають науковці, навчалися бійці УПА, які зимували у криївці.

"Бідон із архівними документами знайшли у Березнівському районі, на межі сіл Мала та Велика Совпа. На нього натрапили місцеві мешканці," - розповідає завідувач відділу "Інститут дослідів Волині" Рівненського обласного краєзнавчого музею Ігор Марчук.

Повстанці використовували практику ховати найрізноманітніші документи у бідони з-під молока і закопувати їх. Вони не мали можливості зберігати, скажімо, пропагандистські листівки в інших місцях, тому застосовували цей спосіб.

"Бідон мав пошкодження, документи були у воді, тож виникли складнощі з їх збереженням. У знайденому архіві були тиражі листівок та брошур. А ще підручники, у тому числі й із радіофізики. Взимку в криївках вони навчалися, намагаючись опанувати і такі дисципліни. Були випадки, коли у криївках натрапляли на підручники з іноземних мов, філософські трактати. Це доволі рідкісна знахідка," - стверджує Іван Марчук.

Відомо, що бофони розробляв повстанський художник Ніл Хасевич, який народився на Рівненщині. Він казав, що не може воювати (у 13 років втратив ногу), тому бореться різцем і долотом. Його гравюри відігравали неабияку пропагандистську роль, а ще були карикатурою на радянську владу, яка полювала за художником.

Зараз ви читаєте новину «На Рівненщині у бідоні з-під молока знайшли архів УПА». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 382
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути