Ексклюзиви
Понеділок, 26 жовтня 2020 08:22

На порятунок трьох китів витратили $5,5 млн

На порятунок трьох китів витратили $5,5 млн
Операція зі звільнення китів "Прорив" тривала 20 днів. Фото: audubon.org

Криголам "Адмірал Макаров" 26 жовтня 1988-го пробив лід в замерзлій лагуні Чукотського моря неподалік американського містечка Барроу, щоб врятувати китів. Американці витратили на операцію з порятунку $5,5 млн.

Самець, самка й дитинча прямували на зимівлю з Чукотського моря до узбережжя Каліфорнії. Через різке похолодання опинилися в льодовому полоні.

Приїхала організація захисту тварин "Грінпіс" та журналісти. Китам придумали імена – Сіку, Путу і Бон-Бон. Американські військові розпочали операцію "Прорив".

21 жовтня помер від нестачі кисню малюк-кит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Істоту з довгою шиєю сфотографував британець

Президент Рональд Рейган поросив про допомогу генсека ЦК КПРС Михайла Горбачова. Тоді до операції порятунку приєднався криголам "Адмірал Макаров". Він пробив вихід з пастки.

Ослаблені кити не розуміли, чого від них хочуть люди. Тоді жителі Барроу і журналісти стали штовхати китів палицями і руками в сторону виходу. Вночі кити випливли у відкрите море.

У Великій Британії біля озера Лох-Несс місцевий житель 12 листопада 1933 року сфотографував невідому істоту з довгою шиєю. "Лох-неське чудовиська" назвали Нессі.

Зараз ви читаєте новину «На порятунок трьох китів витратили $5,5 млн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі