Пʼятниця, 18 вересня 2020 01:13

На півдні України знайшли башту давньої фортеці
4

На Херсонщині знайшли давню вежу
Фото: Спілка археологів України
На Херсонщині знайшли давню вежу
На Херсонщині знайшли давню вежу
На Херсонщині знайшли давню вежу

На розкопках у фортеці князя Вітовта Тягинь в Херсонській обл. знайшли давню вежу.

"Вперше знайдено кам'яну вежу прямокутної форми, стіни якої збереглися заввишки до 1,75 м. У її внутрішньому просторі простежено конструктивні деталі другого поверху: ями від трьох потужних стовпів діаметром до 20 см, які підтримували другий поверх", - повідомила Спілка археологів України у Facebook.

Розкопки проходили у північно-східному куті фортеці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Почали водити екскурсії до унікального човна, якому понад 700 років

"Збереглася частина настилу з дошок та потужні залізні елементи кріплення, які впали на підлогу. На думку архітектора Андрія Луцика така вежа могла сягати висоти 9 м. Північно-східний парадний бік вежі ззовні був опоясаний різьбленою вставкою з вапняку, прикрашеною декором у сельджуцькому стилі. Такий орнамент зустрічається в оздобленні монументальних споруд Північного Причорномор'я, Криму, Сельджуцької Анатолії. Але як архітектурна пам'ятка, у сполученні конструктивного обличчя та оздоблення, вежа не має аналогів. Збереглися і залишки штукатурки та побілки на зовнішньому боці стіни вежі", - відзначили дослідники.

На вежі не виявили слідів військових дій.

У селі Підзамочок Бучацького району на Тернопільщині під час розкопок на території замку виявили поселення трипільської культури. Археологи розкопали піч, кераміку і посуд.

Зараз ви читаєте новину «На півдні України знайшли башту давньої фортеці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 508
Голосування 31 жовтня, Усик - Чисора. Як закінчиться бій?
  • 1) перемогою Усика за очками
  • 2) перемогою Усика нокаутом
  • 3) перемогою Чисори за очками
  • 4) перемогою Чисори нокаутом
  • 5) нічиєю
Переглянути