
На острові Вріокастракі в Егейському морі розкопали давнє місто. У давнину воно певний час було під владою піратів.
Дослідники виявили стародавні написи. Їх розшифровка допомогла встановити, що острів був постійно заселений з XII століття до нашої ери і до VII століття нашої ери, повідомляє "Урядовий кур'єр".
В одному з написів згадується пірат на ім'я Глафкетіс. Він захопив острів в IV столітті до нашої ери. Глафкетіс користувався підтримкою Македонії, але його витіснили Афіни.
В іншому написі виявили правила будівництва і перелік штрафів, якими карали за їх порушення.
Багато стародавніх написів виявилися пошкодженими. Пов'язують вони це з тим, що у візантійський період плити використовували на будівництвах. Це було звичайною практикою протягом всієї історії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрили гробницю скарбника фараонів
На острові Вріокастракі розкопали руїни стародавнього святилища, ранньовізантійський церемоніальний комплекс і базиліку. У святилищі виявили кераміку, прикраси та жіночі фігурки. На острові міг існувати важливий культ богині.
Знайшли мармурову підставку від античної статуї. Її використовували в якості одного з елементів фундаменту при зведенні укріплення.
У турецькому місті Караджасу, область Айдин, знайшли унікальний кам'яний саркофаг із барельєфами. Вік знахідки оцінили у 2,5 тис. років.
Коментарі