Четверта експедиція мореплавця Христофора Колумба у пошуках нового шляху до Індії розпочалася 3 квітня 1502 року. У ній взяло участь 4 кораблі з 150 членами екіпажу
Колумб очолював вже три експедиції до Вест-Індії. Відкрив понад 700 островів, Мексиканську затоку, побував на материковій частині Південної та Центральної Америки. Все ж таки хотів знайти новий шлях у Південну Азію, до земель прянощів. Він був упевнений, що такий шлях існує, оскільки спостерігав біля берегів Куби сильну морську течію, що рухалась на захід через Карибське море.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Христофор Колумб залякав індіанців місячним затемненням
У четверту експедицію Колумб взяв із собою брата Бартоломе і 13-річного сина Ернандо. 30 липня Колумб підійшов до північного берега землі, населеної народом майя - сучасний Гондурас. Бартоломе висадився на материк і формально вступив у володіння країною.
У вересні відкрив Колумб Москітовий берег - Нікарагуа, і Золотий берег - Коста-Рика.
Проте він не знайшов багато золота, на яке розраховували його спонсори. Тому провів останні роки життя у злиднях. 10 травня 1506 року Колумб на сімдесятому році життя помер. Перед смертю заповідав похоронити його на землі Вест-Індії — так він називав Америку. В 1540 році останки Колумба з іспанської Севільї перевезли на острів Ґаїті й перепоховали в Санто-Домінґо.
29 лютого 1504 року мореплавець Христофор Колумб використав місячне затемнення для залякування ямайських індіанців під час четвертої експедиції.
Коментарі